23 Sty

Podziękowanie

Pragniemy serdecznie podziękować firmom Jawo sp z o.o., Manzoni Ristorante Italiano oraz Tesco za udzielone wsparcie w postaci prezentów mikołajkowych, żywności, słodyczy, stołu do ping-ponga.

Państwa pomoc jest dla naszych dzieciaków nieoceniona !

Dziękujemy, że o nas pamiętacie 🙂

Zespół CZTPS

29 Gru

Życzenia świąteczne

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia,

składamy najserdeczniejsze życzenia

zdrowia, szczęścia, pomyślności

a w Nowym Roku

realizacji planów i spełnienia marzeń.

Zarząd Częstochowskiego Towarzystwa Profilaktyki Społecznej,

pracownicy i podopieczni Stowarzyszenia

22 Lis

Dni pracownika socjalnego

W dniu 20 listopada b.r. w sali sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy odbyło się spotkanie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego. W wydarzeniu uczestniczyły dyrektor Stowarzyszenia Ewa Lichterowicz oraz kierownik CPOW „Przystanek Bardo” Lilianna Ociepa-Kaźmirek, które odebrały od prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za zaangażowanie w pracę na rzecz drugiego człowieka.

podziękowanie. zob

10 Paź

Relacja z IV Biegu im. Marka Kotańskiego

W niedzielę 8 października na stadionie Arena Częstochowa CKM Włókniarz odbył się IV Bieg im. Marka Kotańskiego na 3 dystansach: 42,195 km (dystans maratoński), 10 km i 1 km dla najmłodszych.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy razem z nami wzięli udział w tym wydarzeniu!
Dziękujemy zawodnikom, pracownikom i podopiecznym Stowarzyszenia, rodzicom, wolontariuszom, darczyńcom, Policji, służbom medycznym oraz wszystkim osobom i instytucjom wspierającym nas w zorganizowaniu Biegu 🙂

Wyniki: http://biegkotanskiego.cztps.eu/wyniki/ Read More

05 Paź

Bieg im. Marka Kotańskiego – 4 edycja

Już w najbliższą niedzielę tj. 8 października, po raz czwarty organizujemy Bieg im. Marka Kotańskiego na 3 dystansach: 42,195 km (dystans maratoński), 10 km i 1 km dla najmłodszych.

Bieg rozpocznie się o godzinie 10.00 na SGP Arena Częstochowa CKM Włókniarz, przy ul. Olsztyńskiej 123/127(stadion żużlowy). Trasa  biegnie przez Jurę Krakowsko-Częstochowską, jej dokładny przebieg, Regulamin oraz więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Biegu: biegkotanskiego.cztps.eu.

Rejestracja na stronie internetowej http://biegkotanskiego17.chiptiming.pl/ oraz w biurze zawodów do 08.10.2017 r.

Zapraszamy wszystkich!

Nie biegasz? Przyjdź! Pokibicuj! Wiele atrakcji przygotowano również dla dzieci – malowanie twarzy, zabawy z chustą KLANZA, malowanie palcami itp.
Projekt jest dofinansowany przez Urząd Miasta Częstochowy.

13 Wrz

Z wizytą u Prezydenta

DSC_2002Od lewej:

Ewa Lichterowicz – dyrektor CZTPS, Lilianna Ociepa Kaźmirek –  wiceprzewodnicząca Zarządu CZTPS, Prezydent Miasta Częstochowy – Krzysztof Matyjaszczyk oraz Karolina Rakocz  – kierownik Młodzieżowego Ośrodka Leczenia Uzależnień.

09 Sie

„Lepiej grać niż brać”

Od lutego 2017 roku nasze Stowarzyszenie realizuje zadanie z zakresu zdrowia publicznego pod nazwą „Lepiej grać niż brać”, które jest skierowane do grup dzieci i młodzieży i ma na celu ograniczenie czynników zagrażających prawidłowemu rozwojowi młodego człowieka, w tym przeciwdziałanie patologiom społecznym i uzależnieniom w środowiskach młodzieżowych oraz promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia. W ramach projektu odbywają się: treningi piłki nożnej, wyjścia na pływalnię, lodowisko, salę zabaw, kręgielnię, warsztaty edukacyjno-profilaktyczne na temat środków psychoaktywnych  i umiejętności poszukiwania alternatywnych form spędzania czasu wolnego.

Zadanie będzie realizowane do końca 2017 roku i jest finansowane ze środków budżetu Gminy Miasta Częstochowa.

Miejsce realizacji zadania: Świetlica Socjoterapeutyczna „Ludki z Blaszanej Budki” 42-200 Częstochowa, ul. Bardowskiego 60, tel. 34 371 09 30.

09 Sie

Kontranet 2017

Z radością informujemy, że od 1 lipca 2017 r. w naszym Ośrodku realizowany jest program KONTRANET 2017 współfinansowany ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych będących w dyspozycji Ministra Zdrowia.
cztpsW ramach programu nasi podopieczni mają możliwość bezpłatnych konsultacji z prawnikiem, doradcą zawodowym, pracownikiem socjalnym, doradcą finansowym. Ponadto odbędzie się szereg warsztatów, zajęć edukacyjnych dot. uzależnień niechemicznych.

ministerstwo_cztps

12 Cze

Spotkanie z Przyjaciółmi

W czerwcu odwiedzili nas Przyjaciele z Kanady, którzy wspierają od kilku lat nasze działania na rzecz podopiecznych CZTPS. Dziękujemy państwu Bator i pani Elżbiecie Duk z London Ontario w Kanadzie za to, że będąc w Polsce znaleźli czas by przez chwilę być z nami.

Jeszcze raz dziękujemy za wielkie serce i wrażliwość wobec naszych mniejszych i większych dzieciaków.

2017_wizyta_kanada