12 Cze

Spotkanie z Przyjaciółmi

W czerwcu odwiedzili nas Przyjaciele z Kanady, którzy wspierają od kilku lat nasze działania na rzecz podopiecznych CZTPS. Dziękujemy państwu Bator i pani Elżbiecie Duk z London Ontario w Kanadzie za to, że będąc w Polsce znaleźli czas by przez chwilę być z nami.

Jeszcze raz dziękujemy za wielkie serce i wrażliwość wobec naszych mniejszych i większych dzieciaków.

2017_wizyta_kanada

24 Maj

Zapraszamy na drugą debatę

Częstochowskie Towarzystwo Profilaktyki Społecznej i Częstochowskie Centrum Interwencji Kryzysowej w ramach Częstochowskich Dni Profilaktyki,

zapraszają na II debatę dot. zjawiska przemocy w środowisku

 Kultura / Przeciw / Przemocy

pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka.

Celem debaty jest wieloaspektowe, wielowymiarowe spojrzenie na zjawisko przemocy i agresji.

Debata odbędzie się dnia 21.06.2017 roku w godzinach od 10:00 do 14:00 w sali złotej Urzędu Stanu Cywilnego w Częstochowie ul. Focha 19/21 – zobacz program debaty

 

 

 

19 Kwi

Dary dla podopiecznych

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi odwiedzili nas częstochowscy policjanci, którzy kolejny już raz przekazali dary dla podopiecznych Częstochowskiego Centrum Interwencji Kryzysowej w postaci ubrań, zabawek, słodyczy i środków czystości.

Serdecznie dziękujemy, że o nas pamiętacie!

Read More

10 Kwi

Radosnych świąt

Składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych, pełnych pokoju Świąt Wielkanocnych. Niech wiara, nadziej i miłość będą zawsze obecne w naszym życiu.

kartka_ze_swiatecznym_koszykiem

Zarząd Częstochowskiego Towarzystwa Profilaktyki Społecznej, pracownicy i podopieczni Stowarzyszenia.

03 Lut

Wspólne kolędowanie

W dniu 01.02.2017 r. w świetlicy socjoterapeutycznej przy ul. Bardowskiego odbyło się wspólne kolędowanie członków, pracowników, przyjaciół Częstochowskiego Towarzystwa IMG_20170201_181729Profilaktyki Uzależnień i podopiecznych. Dzieci ze świetlicy „Ludki z Blaszanej Budki ” i CPOW „Przystanek Bardo” wystąpiły powtórnie w jasełkach,  które pierwszy raz zostało wystawione na spotkaniu wigilijnym w świetlicy.

IMG_20170201_182522

 

Gościem honorowym była przedstawicielka Polonii kanadyjskiej Pani Halina Sosnowska.
Od wielu lat, nasi kanadyjscy Przyjaciele i Darczyńcy organizują pomoc na rzecz naszego Stowarzyszenia, za co na początku spotkania podziękowała wiceprzewodnicząca zarządu CZTPS, Lilianna Ociepa- Kaźmirek.

 

29 Gru

Ważna informacja

Informujemy, że od 02 stycznia 2017 r. Punkt Interwencji Kryzysowej dla dzieci PIKUŚ będzie czynny w godzinach 9.00 – 18.00.

13 Gru

Informacja o zakończeniu naboru na superwizora

Informujemy, że w dniu 30 listopada b.r. zakończono nabór i została wybrana oferta na stanowisko superwizora, w projekcie pod nazwą „Wsparcie Rodziny – Jasne, że tak” /zadanie pod nazwą Punkt Interwencji Kryzysowej dla Dzieci PIKUŚ/ w ramach Priorytetu IX Włączenie społeczne, Działanie 9.2 Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne, Poddziałanie 9.2.5 Rozwój usług społecznych, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014 – 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

22 Lis

Dzień pracownika socjalnego

W dniu 21 listopada b.r. w sali sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy odbyło się spotkanie z okazji dnia pracownika socjalnego.

dzien_pracownika_socSpotkanie było okazją do uhonorowania zwycięzców konkursów „Miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi” oraz „Miejsce przyjazne osobom z niepełnosprawnością”. W wydarzeniu uczestniczyła dyrektor Ewa Lichterowicz, na której ręce przekazano serdeczne podziękowania (List Prezydenta Miasta zob.) dla Kierownika i Wychowawców Świetlicy Socjoterapeutycznej „Ludki z Blaszanej Budki” za wypełnianie misji niesienia pomocy młodym mieszkańcom naszego miasta.