09 mar

POMOC DLA UKRAINY

CZTPS od niedzieli 6 marca 2022 r. gości pierwszych uchodźców z Ukrainy. We współpracy z Centrum Zarządzania Kryzysowego w Częstochowie organizujemy dla nich nocleg. Do 9 marca w naszym Centrum Interwencji Kryzysowej na Rejtana było już ponad 30 osób.

Udzielamy wsparcia psychicznego dla obywateli Ukrainy zarówno osobom indywidualnym jak również grupom Ukraińców poprzez zastosowanie metody wykorzystywanej w interwencji kryzysowej zwanej debriefing. Jest to forma grupowego wsparcia psychologicznego po zdarzeniach traumatycznych.

Udzielamy także informacji dot. organizacji  pomocy  na terenie miasta, dedykowanej dla obywateli Ukrainy.

18 gru

Życzenia

W ten świąteczny czas,

niechaj miłość będzie w nas,

pokój wokół niech panuje,

a nad złem dobro króluje!

Niechaj Boga wielka moc

spłynie na Was w Świętą Noc.

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia składa

Zarząd Częstochowskiego Towarzystwa Profilaktyki Społecznej

wraz z pracownikami i podopiecznymi Stowarzyszenia.

02 paź

Wsparcie dla Interwencji Kryzysowej

Dnia 30 września w Częstochowskim Centrum Interwencji Kryzysowej gościliśmy Pana Prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka oraz Naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego Pana Rafała Kusala.

Pracownicy CCIK otrzymali profesjonalne wyposażenie plecaków potrzebnych do pracy w terenie w sytuacjach katastrof masowych i innych zdarzeń losowych. Dziękujemy!

23 wrz

Bieg im. Marka Kotańskiego

4 października organizujemy jak co roku Bieg im. Marka Kotańskiego. Pragniemy uczcić pamięć człowieka, który dla osób uzależnionych oddał kawał swego życia i serca. W inicjatywie pragniemy także podkreślić rolę sportu, pasji i przezwyciężania swoich słabości w walce z nałogiem. W tym roku z powodu pandemii długo zastanawialiśmy się nad formą biegu tak aby było przede wszystkim bezpiecznie. Proponujemy Wam więc aby każdy kto chce wziąć udział w wydarzeniu, przebiegł w dniu 4 października dystans 10 km w miejscu, które sam wybierze oraz przesłał do nas zdjęcie, filmik po pokonaniu dystansu. Dla tych którzy zrobią to w najbardziej zwariowany i kreatywny sposób czekają nagrody :).

https://pl-pl.facebook.com/events/373487803809594/

Zapraszamy, czekamy i liczymy na Was !!! 

11 sie

Miejska Gra Profilaktyczna

W związku z realizacją Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, w ramach VI edycji Częstochowskich Dni Profilaktyki, w dniu 12.08.2020 r. Częstochowskie Towarzystwo Profilaktyki Społecznej organizuje kolejną edycję Miejskiej Gry Profilaktycznej.

Gra rozpocznie się w Lasku Aniołowskim ok. godz 16.15 i będzie kontynuowana na Promenadzie Czesława Niemena.

Uczestnikami gry będą podopieczni CZTPS i ich przyjaciele. Dzieci wezmą udział w grach i zabawach integracyjnych. Jeżdżąc na rolkach będą rozwiązywać zadania profilaktyczne, które zwrócą ich uwagę na takie wartości jak: współpraca, koleżeństwo, przyjaźń, tworzenie dobrej atmosfery oraz osiągnięcie celu poprzez korzystanie z różnych umiejętności i cech uczestników zabawy. Na zakończenie wspólny posiłek – pizza.

22 cze

Podziękowania

Częstochowskie Towarzystwo Profilaktyki Społecznej Centrum Interwencji Kryzysowej otrzymało podziękowania od Prezydenta Miasta Częstochowy za pomoc okazaną samorządowi naszego miasta w walce z epidemią COVID-19.

16 cze

Walne zebranie członków CZTPS

Dnia 24 czerwca 2020 r. o godz. 15:00 w Świetlicy Socjoterapeutycznej „Ludki z Blaszanej Budki” przy
ul. Bardowskiego 60 w Częstochowie odbędzie się Walne zebranie członków CZTPS.

25 maj

Informacja

Zgodnie z rekomendacjami Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zostanie wznowiona działalność Świetlicy Socjoterapeutycznej „Ludki z Blaszanej Budki”.

13 mar

Ważny komunikat

Telefon CCIK 34 366 31 21 działa całą dobę przez 7 dni w tygodniu. Udzielamy wsparcia psychologicznego wszystkim osobom potrzebującym. Dodatkowo, Interwenci dyżurujący mogą udzielić wsparcia także poprzez adres e-mail: ccik@cztps.eu. Istnieje możliwość umówienia konsultacji telefonicznej lub poprzez messenger z psychologiem.

Dodatkowo uruchomiliśmy numer telefonu komórkowego: 726 386 838

CZTPS koordynuje też pracę Częstochowskiego Telefonu Zaufania, gdzie też można skorzystać ze wsparcia psychologicznego pod numerem telefonu: 192 88 z telefonów stacjonarnych, 34 192 88 z telefonów komórkowych, czynny w godzinach 16.00 do