23 Mar

2012.03.23 – Spotkanie w Świetlicy

W dniu 23 marca odbyło się Spotkanie  Częstochowskiego Towarzystwa Profilaktyki Społecznej, na którym zebrali się członkowie oraz goście Stowarzyszenia. Spotkanie  otworzyła dyrektor Stowarzyszenia pani Ewa Lichterowicz, która przedstawiła działalność Stowarzyszenia za ubiegły rok.  Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze 🙂

11 Mar

2012.03.11 – Wycieczka do Rezerwatu Węże

W niedzielę 11 marca nasi podopieczni wraz z wychowawcami Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego wybrali się na wycieczkę pod Działoszyn do Rezerwatu Węże.

Węże to wieś w gminie Działoszyn (powiat pajęczański), na Wyżynie Wieluńskiej, w pobliżu Warty, na terenie Załęczańskiego Parku Krajobrazowego. W Rezerwacie występują liczne zjawiska krasowe, takie jak szczeliny i leje krasowe oraz liczne, choć niewielkie jaskinie które podopieczni mogli zwiedzać. Rezerwat stanowi wyjątkowe w skali europejskiej stanowisko kopalnej fauny kręgowców trzeciorzędowych.

Na koniec wycieczki podopieczni tradycyjnie już zorganizowali ognisko z pieczonymi kiełbaskami 🙂

11 Mar

2012.03.11 – Wyjazd do stajni LaRedo

2012.03.11 - Stajnia LaRedoW niedzielne popołudnie 11 marca podopieczni z Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego odwiedzili stajnię LaRedo znajdującej się przy ul. Łomżyńskiej. Podopieczni mogli pojeździć na koniach, a także zająć się nimi w stajni. Wyprawa do stajni wszystkim bardzo się podobało.