13 Kwi

2014.04.13 – Rajd Góry Towarne

W niedzielę 13 kwietnia nasi podopieczni z Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego pod opieką wychowawców wyruszyli na Rajd do Gór Towarnych. Idąc leśnymi szlakami mogli się wyciszyć i odpocząć od dnia codziennego. Na miejscu zwiedzili Niedźwiedzią jaskinię. Tradycyjnie na mecie podopieczni zorganizowali ognisko z pieczonymi kiełbaskami.

07 Kwi

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA 2014

ekstremalna droga krzyżowa 2014Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Leśniowa na Jasną Górę w dniu 11 kwietnia 2014 r. Ekstremalna droga krzyżowa to Wyzwanie dla wytrwałych, nocna przygoda, zmaganie z własnymi słabościami oraz szansa na doświadczenie Wiary, Szansa przemiany i nowa forma duchowości. Więcej na www.edk.org.pl

02 Kwi

2014.04.02 – Rekolekcje Wielkopostne NGO

W dniu 2 kwietnia 2014r w godzinach od 10:00 – 15:00 odbyły się Rekolekcje Wielkopostne dla NGO, które poprowadził o. Łukasz Buzun, OSPPE.

O. Łukasz Buzun został mianowany nowym przeorem Jasnej Góry. Decyzja została podjęta na sesji definitorium generalnego Zakonu Paulinów w dn. 2 kwietnia br. Oficjalne przekazanie urzędu zaplanowano na 20 kwietnia.

Składamy szczere gratulacje 🙂

01 Kwi

WIELKANOCNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 2014

zbiórka żywności 2014W dniach 4-6 kwietnia 2014 r. w regionie częstochowskim odbędzie się Wielkanocna Zbiórka Żywności, organizowana przez Bank Żywności w Częstochowie. Przez cały weekend wolontariusze będą zbierać produkty w placówkach handlowych z przeznaczeniem dla osób najbardziej potrzebujących.

W dniach 4-6 kwietnia 2014 r. w regionie częstochowskim odbędzie się Wielkanocna Zbiórka Żywności, organizowana przez Bank Żywności w Częstochowie. Przez cały weekend wolontariusze będą zbierać produkty w placówkach handlowych z przeznaczeniem dla osób najbardziej potrzebujących.

W naszym regionie Zbiórka odbędzie się w ponad 50 sklepach, m. in. w Częstochowie, Kłobucku, Lublińcu, Zawierciu i Blachowni. Artykuły spożywcze zbierać będzie 400 wolontariuszy.
Akcja organizowana jest na rzecz podopiecznych organizacji i instytucji publicznych współpracujących z Bankiem Żywności w Częstochowie. Wszystkie zebrane dary przed Świętami Wielkiej Nocy trafią do podopiecznych organizacji pozarządowych, placówek opiekuńczo-wychowawczych dla dzieci i młodzieży, rodzin wielodzietnych, osób niepełnosprawnych oraz ośrodków dla osób bezdomnych.