22 Sie

2014.08.19-21 – Wyjazd do Zakopanego podopiecznych z Całodobowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Przystanek Bardo”

W dniach 19-21 sierpnia podopieczni z Całodobowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Przystanek Bardo” wyjechali na wycieczkę do Zakopanego. Podopieczni spacerowali po znanym deptaku – Krupówki, najstarszej ulicy – Kościeliskiej, oglądali także  miejscowe zabytki: cmentarz na Pęksowym Brzyzku czy sąsiadującego z nim Starego Kościoła, zabytkowej Willi Koliba, kaplicy na Jaszczurówce.  Podopieczni wybrali  na Morskie Oko – Czarny Staw pod Rysami, a także do Doliny Chochołowskiej.

Wycieczka wszystkim bardzo się podobała. Młodsze dzieci były zauroczone pięknem polskich gór, natomiast starsi w miłym towarzystwie snuli plany na przyszłość 🙂 Na zakończenie wyprawy podopieczni zorganizowali ognisko z pieczonymi kiełbaskami.

15 Sie

2014.08.15 – Wyjście na „Bałtyk”

2014.08.15 -  wyjascia na bałtykKorzystając z pięknej pogody w piątkowe popołudnie podopieczni z Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego wraz z wychowawcami udali się nad zalew „Bałtyk”, by zregenerować siły przed kolejnym dniem pełnym wyzwań 🙂

15 Sie

2014.08.15 – Raj rowerowy po Jurze

2014.08.15 - Raj rowerowy po JurzeW piątkowe popołudnie podopieczni z Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego wraz z wychowawcami udali się na rajd po Jurze. Pogoda dopisała, a trasa przebiegała przez leśne ścieżki. Na koniec rajdu tradycyjnie już podopieczni zorganizowali ognisko z pieczonymi kiełbaskami.

12 Sie

2014.08.11-12 – Wycieczka do Krakowa dzieci z CPOW „Przystanek Bardo”

Podopieczni z Całodobowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Przystanek Bardo” wraz z wychowawcami dwa dni bawili się na wycieczce w Krakowie. Podopieczni zwiedzili Wawel, Rynek Główny w Krakowie, Kościół Mariacki, Sukiennice i inne zabytki 🙂 Wszystkim bardzo podobała się wycieczka. Na koniec podróży wszyscy wylądowali na pizzy z pieca.

09 Sie

2014.08.09 – 17-te urodziny Patrycji :)

CAM00233Dziewiątego sierpnia w Całodobowej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej „Przystanek Bardo” obchodziliśmy 17-te urodziny naszej podopiecznej Patrycji.  I tak z okazji urodzin życzymy Patrycji wielu przyjaciół, mnóstwo miłości, ludzkiej przyjaźni i życzliwości, a także  aby życie zmieniło się na lepsze 🙂

05 Sie

WYJAZD DLA DZIECI ZE ŚWIETLICY

aaCzęstochowskie Towarzystwo Profilaktyki Społecznej we współpracy z Hufcem Częstochowa organizuje wyjazd dla dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej „Ludki z Blaszanej Budki” do Pająka w dniach 25 – 29 sierpnia 2014 🙂

05 Sie

2014.08.05 – Pielgrzymka podopiecznych z Ośrodka z Krakowa do Częstochowy

Jak co roku w sierpniu kilkoro podopiecznych z naszego Ośrodka wraz z opiekunami wybrało się na Pielgrzymkę z Krakowa do Częstochowy na Jasną Górę. Mimo wielu trudów i wielu poświęceń wszystkim szczęśliwie udało się trafić do naszej Jasnogórskiej Pani. Jak zawsze dla naszych podopiecznych to nie lada wyzwanie. Podczas pielgrzymki podopieczni mogą się skupić i przemyśleć swoją drogę życiową. Atmosfera była wyśmienita – wiele zieleni, zabawy, śmiechu, a także skupienia i modlitwy. Za rok znów udamy się na wspólną pielgrzymkę. Pielgrzymki w naszym Ośrodku cieszą się dużym zainteresowaniem.