30 Mar

2015.03.30 – Spotkanie podsumowujące działalność CZTPS

W poniedziałek 30 marca o godzinie 13.00 w Centrum Interwencji Kryzysowej przy ul. Rejtana 7b odbyło się spotkanie podsumowujące działalność CZTPS w roku 2014.
Została przedstawiona działalność Częstochowskiego Centrum Interwencji Kryzysowej, Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego dla Młodzieży Uzależnionej, Całodobowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej “Przystanek Bardo”, Świetlicy Socjoterapeutycznej “Ludki z Blaszanej Budki”, a także Hostelu.

Oprócz naszych pracowników, na spotkanie przybyli także zaproszeni goście z Urzędu Miasta Częstochowa, MOPSU, a także zaprzyjaźnionych z nami Stowarzyszeń i organizacji 🙂

Po podsumowaniu działalności za 2014 rok nasi goście udali się na przedświąteczny poczęstunek tzw. „Jajeczko”

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za obecność 🙂

25 Mar

2015.03.25 – SPOTKANIE W RAMACH DOBRYCH PRAKTYK

Dobre praktykiW dniu 25 marca 2015 r. w siedzibie Stowarzyszenia „Agape” odbyło się spotkanie w ramach dobrych praktyk, w którym uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta Częstochowy. W spotkaniu uczestniczyła nasza pani Dyrektor Ewa Lichterowicz 🙂

 

22 Mar

2015.03.22 – Mieszkańcy Hostelu na Siłowni

22 marca kolejny już raz mieszkańcy Hostelu Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego wraz z wychowawcą udali się na siłownię, aby kontynuować rzeźbienie swojego ciała. Młodzi mężczyźni wybierają przede wszystkim  te ćwiczenia, dzięki którym w krótkim czasie mogą rozbudować swoje mięśnie,  także pozyskać męską postawę.

16 Mar

2015.03.16 – Mieszkańcy Hostelu na Siłowni

16 marca mieszkańcy Hostelu Ośrodka Rehabilitacyjno-Wychowawczego udali się do zaprzyjaźnionej siłowni. Chłopcy kilka razy w tygodniu odwiedzają siłownię, aby wyrzeźbić swoje ciało na wzór greckich atletów.

12 Mar

2015.03.12 – Wyjście do Kręgielni „Hula Kula”

12 marca podopieczni z Całodobowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Przystanek Bardo” wraz z wychowawcami udali się do Kręgielni „Hula Kula”. Starsi podopieczni mogli zmierzyć się w grę w kręgle, natomiast młodsi  mogli bawić się w „Dziecięcym Raju”. Wszystkim bardzo podobało się na wycieczce 🙂

02 Mar

GRUPA WSPARCIA W ŻAŁOBIE

Śmierć bliskiej osoby jest trudna i bolesna. Powrót do równowagi Jest łatwiejszy, kiedy spotykamy się ze wsparciem i zrozumieniem. Wyrażenie uczuć przy innych, którzy przeżywają podobne uczucia może przynieść ulgę. Możesz także porozmawiać ze specjalistą, kiedy rozmowa z rodziną czy przyjaciółmi nie jest możliwa.

Zapraszamy osoby przeżywające kryzys utraty bliskiej osoby w każdy pierwszy i trzeci czwartek miesiąca
w godzinach od 16:00 do 18:00