23 Wrz

  Bieg im. Marka Kotańskiego

  4 października organizujemy jak co roku Bieg im. Marka Kotańskiego. Pragniemy uczcić pamięć człowieka, który dla osób uzależnionych oddał kawał swego życia i serca. W inicjatywie pragniemy także podkreślić rolę sportu, pasji i przezwyciężania swoich słabości w walce z nałogiem. W tym roku z powodu pandemii długo zastanawialiśmy się nad formą biegu tak aby było przede wszystkim bezpiecznie. Proponujemy Wam więc aby każdy kto chce wziąć udział w wydarzeniu, przebiegł w dniu 4 października dystans 10 km w miejscu, które sam wybierze oraz przesłał do nas zdjęcie, filmik po pokonaniu dystansu. Dla tych którzy zrobią to w najbardziej zwariowany i kreatywny sposób czekają nagrody :).

  https://pl-pl.facebook.com/events/373487803809594/

  Zapraszamy, czekamy i liczymy na Was !!! 

  11 Sie

  Miejska Gra Profilaktyczna

  W związku z realizacją Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, w ramach VI edycji Częstochowskich Dni Profilaktyki, w dniu 12.08.2020 r. Częstochowskie Towarzystwo Profilaktyki Społecznej organizuje kolejną edycję Miejskiej Gry Profilaktycznej.

  Gra rozpocznie się w Lasku Aniołowskim ok. godz 16.15 i będzie kontynuowana na Promenadzie Czesława Niemena.

  Uczestnikami gry będą podopieczni CZTPS i ich przyjaciele. Dzieci wezmą udział w grach i zabawach integracyjnych. Jeżdżąc na rolkach będą rozwiązywać zadania profilaktyczne, które zwrócą ich uwagę na takie wartości jak: współpraca, koleżeństwo, przyjaźń, tworzenie dobrej atmosfery oraz osiągnięcie celu poprzez korzystanie z różnych umiejętności i cech uczestników zabawy. Na zakończenie wspólny posiłek – pizza.

  22 Cze

  Podziękowania

  Częstochowskie Towarzystwo Profilaktyki Społecznej Centrum Interwencji Kryzysowej otrzymało podziękowania od Prezydenta Miasta Częstochowy za pomoc okazaną samorządowi naszego miasta w walce z epidemią COVID-19.

  16 Cze

  Walne zebranie członków CZTPS

  Dnia 24 czerwca 2020 r. o godz. 15:00 w Świetlicy Socjoterapeutycznej „Ludki z Blaszanej Budki” przy
  ul. Bardowskiego 60 w Częstochowie odbędzie się Walne zebranie członków CZTPS.

  25 Maj

  Informacja

  Zgodnie z rekomendacjami Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zostanie wznowiona działalność Świetlicy Socjoterapeutycznej „Ludki z Blaszanej Budki”.

  13 Mar

  Ważny komunikat

  Telefon CCIK 34 366 31 21 działa całą dobę przez 7 dni w tygodniu. Udzielamy wsparcia psychologicznego wszystkim osobom potrzebującym. Dodatkowo, Interwenci dyżurujący mogą udzielić wsparcia także poprzez adres e-mail: ccik@cztps.eu. Istnieje możliwość umówienia konsultacji telefonicznej lub poprzez messenger z psychologiem.

  Dodatkowo uruchomiliśmy numer telefonu komórkowego: 726 386 838

  CZTPS koordynuje też pracę Częstochowskiego Telefonu Zaufania, gdzie też można skorzystać ze wsparcia psychologicznego pod numerem telefonu: 192 88 z telefonów stacjonarnych, 34 192 88 z telefonów komórkowych, czynny w godzinach 16.00 do

  11 Mar

  UWAGA. WAŻNA INFORMACJA !

  Szanowni Państwo!

  Informujemy, iż zgodnie z zarządzeniem GIS zostały zaostrzone przepisy dotyczące wizyt klientów, którzy ostatnio przebywali za granicami kraju i mogą być nosicielami COVID-19 (koronawirusa).

  Taki klient proszony jest o przesunięcie wizyty na okres min. 21 dni od dnia powrotu.

   

  W związku z powyższym bardzo prosimy o poważne podejście do sprawy w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa i ochrony zdrowia !!!

  08 Lut

  Nowe zadanie publiczne CZTPS

  Częstochowskie Towarzystwo Profilaktyki Społecznej w terminie od 1.02.2020 r. do 31.12.2020 r. realizuje zadanie publiczne „Wsparcie rodziny poprzez objęcie dziecka opieką i wychowaniem w placówce wsparcia dziennego”. Zadanie jest realizowane w Świetlicy Socjoterapeutycznej „Ludki z Blaszanej Budki” ul. Bardowskiego 60 w Częstochowie i jest finansowane z budżetu Gminy Miasta Częstochowy.

  19 Gru

  Życzenia

  W dniu Bożego Narodzenia, przy rodzinnym, wspólnym stole

  dużo zdrowia i wytchnienia, na Pasterce łez wzruszenia.

  Niech Dzieciątko zsyła łaski na każdego z nas rok cały

  a tymczasem wyśpiewajmy w kolędach – moc Jego chwały!

  Spokojnych, rodzinnych Świąt oraz Bożych Łask w nadchodzącym Nowym Roku

  życzy

  Zarząd Częstochowskiego Towarzystwa Profilaktyki Społecznej,

  pracownicy i podopieczni Stowarzyszenia