11 Gru

Mikołaj w Świetlicy Socjoterapeutycznej

Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. Do Świetlicy Socjoterapeutycznej ” Ludki z Blaszanej Budki” przybył 6 grudnia długo oczekiwany przez dzieci gość Mikołaj- kochany przez wszystkich.

Tegoroczny Święty Mikołaj był w tym roku bardzo nietypowy. Mikołaj przybył na świetlicę wraz z policjantami z ruchu drogowego oraz dyrekcją Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie. Wszyscy razem przekazali dzieciom paczki mikołajkowe. Była to również świetna okazja aby nasi najmłodsi podopieczni, zapoznali się z podstawowymi zasadami ruchu drogowego poprzez wspólną zabawę z wykorzystaniem autochodzika.

To niezwykle cenne doświadczenie pozwoliło zadbać o bezpieczeństwo naszych podopiecznych ukazując przy tym wielkie zaangażowanie Policji, która w swojej niezwykle trudnej i wymagającej pracy pomaga nam wszystkim wkładając w to całe swoje serce.

Serdecznie dziękujemy również pracownikom stacji Circle K, przy ulicy Bardowskiego, którzy w swojej wspaniałomyślności i dobroci zawitali z prezentami do naszych pociech.

Dziękujemy, że możemy liczyć na Waszą wspaniałomyślność.

 

10 Gru

6 grudnia w CZTPS

Już od samego rana wyruszył nasz dzielny MIKOŁAJ z ogromnym workiem prezentów odwiedzić podopiecznych CZTPS.

Również rano, jak co roku odwiedzili nas policjanci z NSZZ Policjantów w Częstochowie przywożąc do CCIK całe mnóstwo darów i prezentów dla dzieciaków. Do akcji dołączyła w tym roku Radna Miasta Częstochowy P. Krystyna Stefańska. Dziękujemy, że o nas pamiętacie 🙂

21 Paź

Wizyta studyjna

Wizyta studyjna Przedstawicieli instytucji pomocy społecznej z subregionów województwa wielkopolskiego.

18 Kwi

Życzenia Wielkanocne 2019

Z okazji Świąt Wielkanocnych

życzenia Błogosławieństwa Chrystusa Zmartwychwstałego,

wszelkiego szczęścia, radości

oraz spokoju ducha…

Zarząd Częstochowskiego Towarzystwa Profilaktyki Społecznej,

pracownicy i podopieczni Stowarzyszenia

01 Lut

Debata edukacyjna

W dniu 29.01.2019 r. w Młodzieżowym Ośrodku Leczenia Uzależnień w Częstochowie przy ul.Rejtana 7b odbyła się Debata edukacyjna pod nazwą „Nowe środki psychoaktywne- nowe sposoby terapii dla dzieci i młodzieży”.

Debata była objęta patronatem Senatora RP Ryszarda Majera. Uczestniczyli w niej również: dyrektor ds medycznych Śląskiego OW NFZ Piotr Nowak, przedstawiciele Urzędu Miasta Częstochowy i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie, przedstawiciel stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Częstochowie, dyrektorzy i nauczyciele szkół współpracujących z Ośrodkiem, policja oraz przedstawiciele instytucji, organizacji i stowarzyszeń z terenu Częstochowy działających na rzecz osób uzależnionych.

Debata pogłębiła naszą wiedzę na temat środków psychoaktywnych, kolejni prelegenci przybliżyli nam jakie spustoszenia wywołują środki psychoaktywne, szukaliśmy odpowiedzi na pytanie dlaczego młode osoby sięgają po te środki, jak zaburzenia rozwojowe wpływają na możliwość uzależnienia. Kierownik Ośrodka Karolina Rakocz zwróciła uwagę na konieczność szukania nowych metod i narzędzi, które uwzględniając deficyty pacjentów pomogą im radzić sobie z problemami życiowymi bez wspierania się środkami psychoaktywnymi. Read More

28 Gru

Podziękowanie

Serdeczne podziękowania dla naszych policjantów oraz dla Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Częstochowie.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia do Częstochowskiego Centrum Interwencji Kryzysowej zawitali częstochowscy policjanci i zostawili pod choinką 🙂 dary dla podopiecznych CCIK w postaci ubrań, zabawek oraz słodyczy.

Dziękujemy!!!

28 Gru

Życzenia świąteczne

Gdy rozbłyśnie na choince

światło piękne, wyjątkowe,

gdy zapachnie już makowiec,

słodkie nuty kolędowe….

Więc życzenia wnet składamy

zdrowia, szczęścia, pomyślności,

a na Nowy Rok caluśki

moc uśmiechu i radości !

Zarząd Częstochowskiego Towarzystwa Profilaktyki Społecznej,

pracownicy i podopieczni Stowarzyszenia

27 Gru

Laur Pomocy Społecznej dla CZTPS

Częstochowskie Towarzystwo Profilaktyki Społecznej otrzymało „Laur Pomocy Społecznej’ za wybitne osiągnięcia w dziedzinie pomocy społecznej oraz bezinteresowną pomoc i zaangażowanie w pracę na rzecz osób wykluczonych społecznie. Nagrodę z rąk Prezydenta Miasta Częstochowy odebrały podczas uroczystości w Miejskim Ratuszu Przewodnicząca Zarządu CZTPS Lilianna Ociepa-Kaźmirek oraz Dyrektor CZTPS Ewa Lichterowicz.