09 mar

  POMOC DLA UKRAINY

  CZTPS od niedzieli 6 marca 2022 r. gości pierwszych uchodźców z Ukrainy. We współpracy z Centrum Zarządzania Kryzysowego w Częstochowie organizujemy dla nich nocleg. Do 9 marca w naszym Centrum Interwencji Kryzysowej na Rejtana było już ponad 30 osób.

  Udzielamy wsparcia psychicznego dla obywateli Ukrainy zarówno osobom indywidualnym jak również grupom Ukraińców poprzez zastosowanie metody wykorzystywanej w interwencji kryzysowej zwanej debriefing. Jest to forma grupowego wsparcia psychologicznego po zdarzeniach traumatycznych.

  Udzielamy także informacji dot. organizacji  pomocy  na terenie miasta, dedykowanej dla obywateli Ukrainy.

  18 gru

  Życzenia

  W ten świąteczny czas,

  niechaj miłość będzie w nas,

  pokój wokół niech panuje,

  a nad złem dobro króluje!

  Niechaj Boga wielka moc

  spłynie na Was w Świętą Noc.

  Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia składa

  Zarząd Częstochowskiego Towarzystwa Profilaktyki Społecznej

  wraz z pracownikami i podopiecznymi Stowarzyszenia.

  02 paź

  Wsparcie dla Interwencji Kryzysowej

  Dnia 30 września w Częstochowskim Centrum Interwencji Kryzysowej gościliśmy Pana Prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka oraz Naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego Pana Rafała Kusala.

  Pracownicy CCIK otrzymali profesjonalne wyposażenie plecaków potrzebnych do pracy w terenie w sytuacjach katastrof masowych i innych zdarzeń losowych. Dziękujemy!

  23 wrz

  Bieg im. Marka Kotańskiego

  4 października organizujemy jak co roku Bieg im. Marka Kotańskiego. Pragniemy uczcić pamięć człowieka, który dla osób uzależnionych oddał kawał swego życia i serca. W inicjatywie pragniemy także podkreślić rolę sportu, pasji i przezwyciężania swoich słabości w walce z nałogiem. W tym roku z powodu pandemii długo zastanawialiśmy się nad formą biegu tak aby było przede wszystkim bezpiecznie. Proponujemy Wam więc aby każdy kto chce wziąć udział w wydarzeniu, przebiegł w dniu 4 października dystans 10 km w miejscu, które sam wybierze oraz przesłał do nas zdjęcie, filmik po pokonaniu dystansu. Dla tych którzy zrobią to w najbardziej zwariowany i kreatywny sposób czekają nagrody :).

  https://pl-pl.facebook.com/events/373487803809594/

  Zapraszamy, czekamy i liczymy na Was !!! 

  11 sie

  Miejska Gra Profilaktyczna

  W związku z realizacją Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, w ramach VI edycji Częstochowskich Dni Profilaktyki, w dniu 12.08.2020 r. Częstochowskie Towarzystwo Profilaktyki Społecznej organizuje kolejną edycję Miejskiej Gry Profilaktycznej.

  Gra rozpocznie się w Lasku Aniołowskim ok. godz 16.15 i będzie kontynuowana na Promenadzie Czesława Niemena.

  Uczestnikami gry będą podopieczni CZTPS i ich przyjaciele. Dzieci wezmą udział w grach i zabawach integracyjnych. Jeżdżąc na rolkach będą rozwiązywać zadania profilaktyczne, które zwrócą ich uwagę na takie wartości jak: współpraca, koleżeństwo, przyjaźń, tworzenie dobrej atmosfery oraz osiągnięcie celu poprzez korzystanie z różnych umiejętności i cech uczestników zabawy. Na zakończenie wspólny posiłek – pizza.

  22 cze

  Podziękowania

  Częstochowskie Towarzystwo Profilaktyki Społecznej Centrum Interwencji Kryzysowej otrzymało podziękowania od Prezydenta Miasta Częstochowy za pomoc okazaną samorządowi naszego miasta w walce z epidemią COVID-19.

  16 cze

  Walne zebranie członków CZTPS

  Dnia 24 czerwca 2020 r. o godz. 15:00 w Świetlicy Socjoterapeutycznej „Ludki z Blaszanej Budki” przy
  ul. Bardowskiego 60 w Częstochowie odbędzie się Walne zebranie członków CZTPS.

  25 maj

  Informacja

  Zgodnie z rekomendacjami Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, zostanie wznowiona działalność Świetlicy Socjoterapeutycznej „Ludki z Blaszanej Budki”.