24 Wrz

Goście w naszej placówce

19.09  odwiedzili nas goście z zaprzyjaźnionego z Częstochowa miasta  Pforzheim. Odwiedzili nasze placówki i zapoznali się z naszym modelem pracy. Gościom towarzyszyli przedstawiciele UM Częstochowy. Read More

22 Cze

Programy profilaktyczne

Od kwietnia 2018 roku CzTPS realizuje kolejne programy profilaktyczne, finansowane ze środków budżetu Gminy Miasta Częstochowy:

  • FRED w ramach zadania „Wsparcie działań z zakresu profilaktyki uzależnień od narkotyków i środków psychoaktywnych”
  • „Pomagamy dzieciom poznawać świat bez uzależnień”
  • „Fajny ze mnie dzieciak”

Read More

22 Cze

Program Dożywiania „PAJACYK”

pah

 

 

22 czerwca 2018 r. Częstochowskie Towarzystwo Profilaktyki Społecznej zawarło umowę z Polską Akcją Humanitarną i tym samym zostało włączone do Programu Dożywiania PAJACYK, polegającego na finansowaniu dożywiania dzieci w placówkach wsparcia dziennego. Dzięki temu akcją dożywiania zostanie objętych 50 podopiecznych Świetlicy Socjoterapeutycznej „Ludki z Blaszanej Budki” w okresie wakacji letnich w roku 2018. Celem programu PAJACYK jest: Read More

20 Cze

Walne zebranie członków CZTPS

Dnia 07.06.2018r. odbyło się Walne zebranie członków Częstochowskiego Towarzystwa Profilaktyki Społecznej (CZTPS). Było to zebranie wyborcze. Został wybrany nowy Zarząd Stowarzyszenia i komisja rewizyjna.

ZARZĄD :

Przewodniczącą Zarządu CZTPS – Lilianna Ociepa Kaźmirek,

wiceprzewodnicząca -Małgorzata Długosz,

sekretarz- Karolina Rakocz,

Komisja rewizyjna:

Krzysztof Gęsiarz – przewodniczący

Janina IIlić- wiceprzewodnicząca

Artur Szymocha – członek

29 Mar

Wielkanoc 2018

Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia. Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób.

zmartwychwstanieZarząd Częstochowskiego Towarzystwa Profilaktyki Społecznej,
pracownicy i podopieczni Stowarzyszenia.

29 Mar

Zajączek w mundurze :)

Do Częstochowskiego Centrum Interwencji Kryzysowej zawitał dzisiaj „zajączek”… :), odwiedzili nas częstochowscy policjanci, którzy kolejny już raz przekazali dary dla naszych podopiecznych w postaci ubrań, zabawek, słodyczy i środków czystości.

Podziękowania dla policjantów oraz dla Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Częstochowie za to, że o nas pamiętacie! Read More

23 Sty

Podziękowanie

Pragniemy serdecznie podziękować firmom Jawo sp z o.o., Manzoni Ristorante Italiano oraz Tesco za udzielone wsparcie w postaci prezentów mikołajkowych, żywności, słodyczy, stołu do ping-ponga.

Państwa pomoc jest dla naszych dzieciaków nieoceniona !

Dziękujemy, że o nas pamiętacie 🙂

Zespół CZTPS

29 Gru

Życzenia świąteczne

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia,

składamy najserdeczniejsze życzenia

zdrowia, szczęścia, pomyślności

a w Nowym Roku

realizacji planów i spełnienia marzeń.

Zarząd Częstochowskiego Towarzystwa Profilaktyki Społecznej,

pracownicy i podopieczni Stowarzyszenia

22 Lis

Dni pracownika socjalnego

W dniu 20 listopada b.r. w sali sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy odbyło się spotkanie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego. W wydarzeniu uczestniczyły dyrektor Stowarzyszenia Ewa Lichterowicz oraz kierownik CPOW „Przystanek Bardo” Lilianna Ociepa-Kaźmirek, które odebrały od prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za zaangażowanie w pracę na rzecz drugiego człowieka.

podziękowanie. zob