OŚRODEK LECZENIA UZALEŻNIEŃ

IMG_2007


Ośrodek prowadzi terapię długoterminową 9-12 miesięczną dla młodzieży w wieku 13-19 roku życia uzależnioną od substancji psychoaktywnych. W tym czasie prowadzone są zajęcia terapeutycznej w formie grupowej, warsztatowej oraz zindywidualizowana praca z terapeutą prowadzącym. Ośrodek jest koedukacyjny. Dysponujemy 26 miejscami w pokojach 3 i 4 osobowych. Na terenie placówki młodzież ma możliwość kontynuowania nauki szkolnej na każdym etapie edukacji.

Praca terapeutyczna w ośrodku oparta jest o społeczność terapeutyczną z wykorzystaniem metody dialogu motywującego. W ostatnim czasie dokonaliśmy wiele zmian w programie merytorycznym ośrodka, min. zrezygnowaliśmy z tzw. „dociążeń”. Ponadto realizujemy szereg zajęć dla pacjentów. W ośrodku odbywają się warsztaty z komunikacji, asertywności, nawrotów, umiejętności radzenia sobie z emocjami oraz motywacji. Ważną sprawą jest również rozwój fizyczny pacjenta. Na terenie ośrodka znajduje się boisko do koszykówki, piłki siatkowej, mini boisko do piłki nożnej. W posiadaniu mamy stół do tenisa stołowego, stół do piłkarzyków, 5 kajaków i rowery. Jesteśmy organizatorami Międzyośrodkowego Biegu im. Marka Kotańskiego.

Ośrodek umiejscowiony jest w pobliżu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, co owocuje licznymi wycieczkami, rajdami rowerowymi i spływami kajakowymi. Po zakończeniu terapii pacjent może zostać objęty programem postrehabilitacyjnym w ramach hostelu, który funkcjonuje przy Ośrodku.

W szczególny sposób traktujemy współpracę z rodziną pacjenta. Uznajemy ją za niezwykle ważny aspekt w terapii uzależnień. Wyszliśmy z założenia, że tylko poprawnie funkcjonująca rodzina zdecydowanie zwiększa szanse dziecka na zerwanie z nałogiem. Przy przyjęciu dziecka do ośrodka wymagamy od rodziców deklaracji o współpracy i uczestniczenia w naszym programie terapii rodzin. Realizowany program zakłada regularne, raz w miesiącu dwudniowe spotkania w ośrodku (sobota, niedziela).

Uwaga!!  

Zgłoszenia osób na leczenie przyjmowane są pod numerem telefonu: 

telefon stacjonarny :  34/363 – 97 – 57 – czynny całodobowo
telefon komórkowy:   730 – 483 – 874  – czynny w godzinach 8:00 – 20:00
—————————————————————————————————————-

MŁODZIEŻOWY OŚRODEK LECZENIA UZALEŻNIEŃ
ul.Rejtana 7b
42-200 Częstochowa
tel.34/363-97-57, kom: 730-483-874
e-mail: osrodek@cztps.eu

Więcej informacji o naszym Ośrodku znajdą Państwo na stronie www.osrodek.cztps.eu