11 mar

UWAGA. WAŻNA INFORMACJA !

Szanowni Państwo!

Informujemy, iż zgodnie z zarządzeniem GIS zostały zaostrzone przepisy dotyczące wizyt klientów, którzy ostatnio przebywali za granicami kraju i mogą być nosicielami COVID-19 (koronawirusa).

Taki klient proszony jest o przesunięcie wizyty na okres min. 21 dni od dnia powrotu.

 

W związku z powyższym bardzo prosimy o poważne podejście do sprawy w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa i ochrony zdrowia !!!

08 lut

Nowe zadanie publiczne CZTPS

Częstochowskie Towarzystwo Profilaktyki Społecznej w terminie od 1.02.2020 r. do 31.12.2020 r. realizuje zadanie publiczne „Wsparcie rodziny poprzez objęcie dziecka opieką i wychowaniem w placówce wsparcia dziennego”. Zadanie jest realizowane w Świetlicy Socjoterapeutycznej „Ludki z Blaszanej Budki” ul. Bardowskiego 60 w Częstochowie i jest finansowane z budżetu Gminy Miasta Częstochowy.

19 gru

Życzenia

W dniu Bożego Narodzenia, przy rodzinnym, wspólnym stole

dużo zdrowia i wytchnienia, na Pasterce łez wzruszenia.

Niech Dzieciątko zsyła łaski na każdego z nas rok cały

a tymczasem wyśpiewajmy w kolędach – moc Jego chwały!

Spokojnych, rodzinnych Świąt oraz Bożych Łask w nadchodzącym Nowym Roku

życzy

Zarząd Częstochowskiego Towarzystwa Profilaktyki Społecznej,

pracownicy i podopieczni Stowarzyszenia

19 gru

Gala wolontariatu

Jak co roku mogliśmy podziękować naszym wolontariuszom zgłaszając ich do konkursu Barwy Wolontariatu organizowanego przez Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „AGAPE”.

W tym roku zgłosiliśmy Martynę Wiśniewską i Bartosza Kąkol, którzy pomagali w organizowanym przez MOLU biegu oraz naszych wychowanków z „Przystanku Bardo”, którzy pod opieką pana Józefa Kaźmirka są wolontariuszami w IKS LAVORO – częstochowska drużyna rugby na wózkach.

Adrian, Patryk i Oskar w każdy wtorek od 18 do 21.20 pomagają w treningach i meczach niepełnosprawnym zawodnikom.

Read More

19 gru

Eko-spotkanie

W dniu 17 grudnia 2019 roku, w Świetlicy Socjoterapeutycznej przy ul. Bardowskiego 60 , odbyło się spotkanie dla dzieci z naszej świetlicy i „Przystanku Bardo” dotyczące ekologicznych zachowań. Spotkanie poprowadziła pani Magdalena Kurpios z Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Pani Magda bardzo ciekawie mówiła o tym jak możemy chronić środowisko, jak prawidłowo segregować śmieci i jaki to ma wpływ na nasze życie i zdrowie. Dzieci otrzymały nagrody i upominki. Dziękujemy.

18 gru

Kobiety kobietom

Częstochowskie Centrum Interwencji Kryzysowej wspierało swoimi działaniami Kampanię 16 Dni Przeciwko Przemocy ze Względu na Płeć współorganizując 26 listopada debatę „Kultura (przeciw) przemocy”  oraz 9 grudnia organizując wydarzenie „Kobiety kobietom. Krótki wykład o przemocy i pomocy”.

Podczas wydarzenia psycholog Dominika Miedzińska-Golczyk i adwokat Magdalena Długosz-Kowalska poprowadziły wykład dla kobiet.

Read More

11 gru

Mikołaj w Świetlicy Socjoterapeutycznej

Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. Do Świetlicy Socjoterapeutycznej ” Ludki z Blaszanej Budki” przybył 6 grudnia długo oczekiwany przez dzieci gość Mikołaj- kochany przez wszystkich.

Tegoroczny Święty Mikołaj był w tym roku bardzo nietypowy. Mikołaj przybył na świetlicę wraz z policjantami z ruchu drogowego oraz dyrekcją Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie. Wszyscy razem przekazali dzieciom paczki mikołajkowe. Była to również świetna okazja aby nasi najmłodsi podopieczni, zapoznali się z podstawowymi zasadami ruchu drogowego poprzez wspólną zabawę z wykorzystaniem autochodzika.

To niezwykle cenne doświadczenie pozwoliło zadbać o bezpieczeństwo naszych podopiecznych ukazując przy tym wielkie zaangażowanie Policji, która w swojej niezwykle trudnej i wymagającej pracy pomaga nam wszystkim wkładając w to całe swoje serce.

Serdecznie dziękujemy również pracownikom stacji Circle K, przy ulicy Bardowskiego, którzy w swojej wspaniałomyślności i dobroci zawitali z prezentami do naszych pociech.

Dziękujemy, że możemy liczyć na Waszą wspaniałomyślność.

 

10 gru

6 grudnia w CZTPS

Już od samego rana wyruszył nasz dzielny MIKOŁAJ z ogromnym workiem prezentów odwiedzić podopiecznych CZTPS.

Również rano, jak co roku odwiedzili nas policjanci z NSZZ Policjantów w Częstochowie przywożąc do CCIK całe mnóstwo darów i prezentów dla dzieciaków. Do akcji dołączyła w tym roku Radna Miasta Częstochowy P. Krystyna Stefańska. Dziękujemy, że o nas pamiętacie 🙂